Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 21 października 2019, o 02:08

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 991 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40  Następna strona
 2019: Zapowiedzi wydawnicze 
Autor Wiadomość
Geniusz Zła

Pochwały: 127
Ulubiona autorka/autor: Susan Elizabeth Phillips
Lucy napisał(a):
I na to się skuszę :P

Nie tylko na Święta -Natalie Cox
Świat Książki
30 października 2019

Obrazek

Nie zniechęcajcie się takim tytułem książki! Choć można ją zaklasyfikować jako romans, to wytrawny humor, dobre wyczucie czasu, wyśmiewane dziwne sytacje i fakt, że rozgrywa się w bardzo luksusowym schronisku w Devonie, sprawia, że czyta się z prawdziwą radością i przyjemnością.

Charlie nienawidzi wakacji, a w tym roku to będą najgorsze święta w jej życiu. Jej chłopak zostawił ją dla swojego osobistego trenera, mieszkanie wyparowało w eksplozji gazu, a matka, która mieszka w przeciekającej łodzi, wyjechała do Melbourne spędzić Boże Narodzenie ze swoim piątym mężem. Zupełnie samotna, łagodnie skonsternowana i tymczasowo bezdomna, Charlie z wahaniem zgadza się odkurzyć kalosze i spędzić święta w Devon, ze swoją kuzynką Jez, która prowadzi eleganckie schronisko dla psów bogatych właścicieli....

W tamtym roku skusiłam się na trzy świąteczne książki i zdążyłam przeczytać tylko tę mega krótką o Mikołaju-Zboku :facepalm: :evillaugh: :evillaugh: :evillaugh: Ale ta brzmi ciekawie, więc może. Bardzo mi się też podoba ta zielona oładka Szarańskiej hmmm
Sporo widzę ciekawych tytułów :shifty:

Złote Pióro

Pochwały: 94
Oj tak, w tym roku istny wysyp świątecznych tytułów. Obrodziły bardziej niż grzyby. :mrgreen: Mam wrażenie, że niemal wszystkie polskie autorki postawiły sobie za punkt honoru napisać świąteczną powieść.

Geniusz Zła

Też mi się tak wydaje - sama Czwarta Strona ma ich chyba z 8 zapowiedzianych :missdoubt:

Złote Pióro

Pochwały: 94
Święta Bożego Narodzenia to taki szczególny czas, kiedy chętnie sięga się po opowieści o świątecznym zabarwieniu, często też kupuje się je na prezent, więc to dla wydawnictw niezłe żniwa. Jakoś przy świętach wielkanocnych nie ma takiego szału. :mysli:

Namiętny wąchacz farby drukarskiej

Ulubiona autorka/autor: Tiffany Snow
Szkoda, że Rudnicka i Banach nic na święta nie piszą.
Mogłaby być niezła zabawa. evil1

Dobra książka jest jak dobre wino. Jej mądrość z wiekiem staje się coraz cenniejsza.

Pastelowa Królewna

Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich
Mnie się marzą książki świąteczne w formie kalendarza adwentowego. Miałam kiedyś dwa kryminały dla młodzieży zawierające po 24 zaklejone rozdziały i bardzo chętnie znowu bym wróciła do takiej formy czytania.
Papaveryna napisał(a):
Bardzo mi się też podoba ta zielona oładka Szarańskiej hmmm

Jest przepiękna.

Geniusz Zła

Ej, nie słyszałam nigdy o takich kalendarzach adwentowych :missdoubt:
Ja kupiłam znowu na ten rok kalendarz adwentowy z mini figurkami funko. Kazałam mamie go przede mną ukryć do grudnia :evillaugh:

Pastelowa Królewna

Taka książka wygląda z wierzchu jak normalna książka, tylko jest tak wydrukowana, żeby rozdziały były sklejone. Pierwsza i ostatnia kartka każdego rozdziału są wydrukowane z jednego arkusza papieru i każdego dnia trzeba sobie to rozciąć, żeby się dobrać do nowego rozdziału.

Namiętny wąchacz farby drukarskiej

Ulubiona autorka/autor: Tiffany Snow
Malwina i Eliza na tropie. Szczęśliwa nieboszczka - Małgorzata J. Kursa
Wydawnictwo Lira
24 października 2019

Obrazek

Eliza, żwawa księgowa z Kraśnika, nie może uwierzyć w samobójstwo sąsiadki, która zginęła, wypadając z okna. Dzieli się wątpliwościami ze swoją wieloletnią przyjaciółką Malwiną. Obie panie postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce... Nieboszczka w opinii Elizy tryskała radością, a przecież osoby szczęśliwe nie odbierają sobie życia! Malwina i Eliza, dzielny osiedlowy duet, wszczynają śledztwo, poświęcając nań zaplanowany wspólny urlop, choć każda decyduje się na to z innych powodów...
Czy dwie dociekliwe i bardzo pomysłowe pięćdziesięciolatki poradzą sobie ze skomplikowaną sprawą, dysponując jedynie wiedzą nabytą z oglądanych filmów kryminalnych? Czy sprzeczne motywy nie przeszkodzą ich prywatnemu dochodzeniu? Samobójstwo czy zabójstwo? Gwarantujemy, że kibicując ich śledztwu, padniecie trupem z wrażenia!

Dobra książka jest jak dobre wino. Jej mądrość z wiekiem staje się coraz cenniejsza.

Pastelowa Królewna

Właśnie wczoraj się zastanawiałam, dlaczego nie ma niczego nowego u pani Kursy. No i sobie przywołałam.

Rozpisana cesarzowa

Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa
Obrazek

Drogi Czytelniku, miej świadomość, że niniejszy tekst, niezależnie od kontrowersyjności treści w nim zawartych, nigdy nie może wpaść ręce wroga.
O wartościach odmienności to najważniejsze dzieło w literaturze jasnowidzów. Po raz pierwszy zostało wydane anonimowo w 2031 roku przez, jak się później okazało, Jaxona Halla – jasnowidza i późniejszego mim-lorda znanego szerzej jako Białe Spoiwo.

Hall jako pierwszy usystematyzował formy odmienności – zarówno te sobie znane, jak i te, których istnienie jedynie dopuszcza. Pozwoliło mu to stworzyć siedem kategorii jasnowidzenia. Kontrowersyjny tekst rozprzestrzenił się po podziemiu niczym plaga, rewolucjonizując syndykat oraz zapoczątkowując brutalne wojny gangów – toczone po dziś dzień.

Odkrywcze i wywrotowe O wartościach odmienności powinien przeczytać każdy, kto pragnie wejść głębiej w stworzony przez Samanthę Shannon niesamowity świat The Bone Season.

data wydania: 12 października 2016

"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Miss postów

Ulubiona autorka/autor: Heyer, Laurens, Austen, Deveraux, Jeffries, Quinn
Obrazek
Profesor Feelgood - Leisa Rayven
Premiera 18.12.2019
wydawnictwo Niezwykłe

Zapierająca dech w piersiach, zachwycająca i pełna emocji. Brakuje mi słów, żeby wyrazić, jak niesamowita jest ta książka”.
Bookgasms Book Blog
Drugi tom seksownej serii “Masters of Love”

Co ma zrobić kobieta, gdy mężczyzna z nieskończoną liczbą wad, wydaje jej się idealny?
Ambitna redaktorka Asha Tate jest beznadziejną romantyczką. Wierzy w wielką, nieskończoną miłość. Jasne, seks jest w porządku, ale Asha nigdy nie była kimś, dla kogo liczy się tylko sfera fizyczna.
Aż do teraz.
Gdy Asha widzi na Instagramie gorący profil kogoś, kto określa siebie mianem Profesor Feelgood, po raz pierwszy czuje coś, co można określić tylko jednym słowem – żądza. Nie wzdycha jednak wyłącznie do zdjęć profesorka i jego niesamowitego ciała, bo jakby tego było mało, ten facet pisze wiersze o utraconej miłości, a one cóż… przemawiają do jej duszy.
Wydawnictwo, w którym kobieta pracuje, ma kłopoty i desperacko potrzebuje bestsellera, a Asha wie, że miliony lojalnych obserwatorów profilu, które potencjalnie kupiłyby książkę profesora, mogłyby uratować jej szefa.
Jednak tuż po podpisaniu umowy do Ashy dociera, jak wielki popełniła błąd. W prawdziwym życiu mężczyzna jest zupełnie inny niż osoba, którą wykreował na profilu. Okazuje się, że jest arogancki i irytujący, a jego niesamowita zdolność doprowadzania jej do szału zmienia wymarzony projekt w koszmar.
Asha powtarza sobie, że nie chce mieć nic wspólnego z profesorem. Wmawia sobie, że wcale go nie chce i nie potrzebuje. Przekonuje samą siebie, że nic do niego nie czuje.
Ale powtarzanie w kółko kłamstw nie sprawi, że staną się prawdą.

Obrazek
(Nie)zdobyta tom I - Melissa Darwood
premiera: 11.12.2019 r.
wydawnictwo niezwykle

Pierwszy tom romantycznej serii górskiej pełnej miłości.
Julka ma trzydzieści dwa lata i słabo płatną pracę dziennikarki w czasopiśmie dla kobiet. Kiedy redaktorka naczelna sugeruje, by napisała artykuł na chwytliwy temat (z przystojnym szejkiem, celebrytą, milionerem lub alpinistą w roli główniej) Julka zaczyna zbierać materiały na temat polskich himalaistów.
Niebawem natrafia na informację o ekscentrycznym Jeremim Jansonie (zwanym JJ), który wydaje się być idealnym tematem na artykuł. Planuje on bowiem jako pierwszy człowiek w historii zdobyć zimą szczyt K2, i to solo, co jest istnym szaleństwem.
Wydawnictwo podchwytuje temat i proponuje dziennikarce duży budżet na napisanie reportażu. Jest jednak jeden warunek – Julka musi wziąć udział w wyprawie organizowanej przez JJ-a i dojść do bazy pod K2. Ona – która nie ma pojęcia o alpinizmie, nie znosi zimna i jest w słabej kondycji fizycznej. Jednak największy problem tkwi w tym, że Janson jest outsiderem i wcale nie chce zostać bohaterem książki.
Czy uda jej się przekonać nieustępliwego himalaistę do wspólnej wyprawy?
To wyzwanie okaże się ciężką próbą sił, i to nie tylko fizycznych. Julka nie zdaje sobie sprawy, że najtrudniej jednak będzie opanować silne przyciąganie, które narasta między nią a intrygującym Jansonem.

Obrazek
Nasze jutro - Anna Szafrańska
Premiera 4.12.2019
Wydawnictwo Niezwykłe

Drugi tom historii o zakazanej miłości.
Daniel i Łucja wciąż stąpają po cienkiej linie. Co gorsza, jest jeszcze ktoś, kto cały czas wzbudza na niej drgania. Zośka traktuje Łucję jak rywalkę i wcale tego nie ukrywa. Jej działania zaczynają wykraczać znacznie dalej niż zwykła zazdrość, sprawiając, że Łucja przestaje być bezpieczna.
Daniel będzie musiał w końcu podjąć jakąś decyzję. Jednak szybko zrozumie, że są rzeczy, na które nie ma wpływu, i czasami, żeby chronić innych, trzeba poświęcić siebie.
Wydaje się, że Łucja i Daniel nigdy nie znajdą drogi do siebie. Trafiają na coraz większą liczbę przeszkód, a największą stanowią oni sami i ich przekonanie, że nie mogą być razem. Na drodze ich miłości stoi wszystko, a za ich uczuciem tylko pragnienie, z którym walczą już tak długo.
Może niedługo wcale nie będą chcieli już stąpać po linie. Może uznają, że ryzyko jest zbyt duże i ich NA ZAWSZE, zmieni się w NIGDY.

Zobacz profil WWW
Rozpisana cesarzowa

O rety, Darwood doczekała się okładki wartej uwagi!

*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*

Geniusz Zła

To chyba jakaś jej książka miała ostatnio okładkę z takim chłopem w białych wielkich majtach i dziwnym kroczem hmmm Jakoś nie mam chęci zapoznawać się z jej twórczością :explain:

Ciekawi mnie "Profesor Feelgood", ale najpierw muszę "Pana Romantycznego"przeczytać :-D

Rozgadana księżna

Pochwały: 108
Ulubiona autorka/autor: Amanda Quick
A jak ta Darwood w ogóle pisze?
Przyznam, że obawiam się polskich autorek, które udają amerykanki.

Miss postów

joakar4 napisał(a):
A jak ta Darwood w ogóle pisze?

o masz, nie wiedziałam, że to Polka :disgust: dlaczego teraz wydają pod pseudonimami, nie kumam bazy

Zobacz profil WWW
Rozgadana księżna

Pochwały: 108
Ulubiona autorka/autor: Amanda Quick
Tak mi się wydaje, bo bohaterka ma na imię Julka. :mysli:

Miss postów

masz rację

Autorka powieści, romantyczka, rozmiłowana w przyrodzie, zwierzętach i książkach. Pochodzi z urokliwego, zalesionego miasteczka w środkowej Polsce. W swojej twórczości posługuje się pseudonimem, aby zatrzeć granicę między fikcją literacką a rzeczywistością. Pisze dla czytelniczek młodych duchem, które poszukują w książkach romantycznych uczuć, intensywnych emocji, bohaterów, którzy na długo pozostają w pamięci i tajemnic ze świata fantastyki.

za lubimy czytać

Zobacz profil WWW
Rozpisana cesarzowa

Jedną Darwood czytałam, fantastykę, nie była zła, ale jakoś do dalszych części mnie nie ciągnie. Tej:
Papaveryna napisał(a):
To chyba jakaś jej książka miała ostatnio okładkę z takim chłopem w białych wielkich majtach i dziwnym kroczem hmmm Jakoś nie mam chęci zapoznawać się z jej twórczością :explain:

nie czytałam, ale słyszałam opinie na forum, że raczej nie warta uwagi. Zapewne ta jakością nie powali, ale okładka nadal jest ładna.

*
*

Pogromczyni postów

Pochwały: 91
Ulubiona autorka/autor: Anne Golon, Sylvain Reynard
Papaveryna napisał(a):

Niestety miałam przyjemność z tą książką z dziwnym panem w wielkich majtach. Straszne to było i zdecydowanie nie zachęca do zapoznania się z kolejnymi "działami" tej pani. Chociaż ta nowa okładka jest śliczna.

montgomerry napisał(a):
Obrazek
[b]Profesor Feelgood - Leisa Rayven
:heat: Mam nadzieję, że środek będzie równie ciekawy jak okładka.

Odkrywczyni orientu

Pochwały: 62
Ulubiona autorka/autor: Gabriel Garcia Marquez
Karina32 napisał(a):
Niestety miałam przyjemność z tą książką z dziwnym panem w wielkich majtach. Straszne to było i zdecydowanie nie zachęca do zapoznania się z kolejnymi "działami" tej pani. Chociaż ta nowa okładka jest śliczna.

Szkoda :( a tak się napaliłam na historię w górach, lubię takie klimaty

ocalić od zapomnienia.

Zobacz profil WWW
Pogromczyni postów

Pochwały: 91
Ulubiona autorka/autor: Anne Golon, Sylvain Reynard
Wiesz Kasiu, na FB to oczywiście zachwyty nad "Gordianem" były, ale dla mnie to dno i kilka kilometrów mułu.... Nie wiem, jak jej inne książki, ale po takim zapoznaniu z autorką, jakie ja miałam, nie mam kompletnie ochoty na próbowanie dalej :bezradny:

Pastelowa Królewna

montgomerry napisał(a):
W swojej twórczości posługuje się pseudonimem, aby zatrzeć granicę między fikcją literacką a rzeczywistością.
za lubimy czytać

Tym jednym zdaniem autorka jest u mnie kompletnie spalona, skoro nie widzi, że to paradoks.
Pseudonimy służą do pogłębienia granicy między fikcją literacką a rzeczywistością, a do zacierania granic służy np. dodawanie wątków autobiograficznych.

Geniusz Zła

joakar4 napisał(a):

Mnie to na wstępie zniechęca. Kojarzy mi się z jakimiś strasznymi rzeczami pisanymi gdzieś po blogach.
Karina32 napisał(a):
Papaveryna napisał(a):

Jest gdzieś może Twoja opinia o tych Wielkich Gaciach? :lol:

Miss klawiatury

Ulubiona autorka/autor: J.Ward, L.Howard, K.Ashley, Krentz/Quick, S.Brown
Chaser
Kylie Scott
Cykl: Dive Bar (tom 3) | Seria: Editio Red
Wydawnictwo: Editio

Obrazek

Wróć do Dive Bar, by znów spotkać pełnokrwistych bohaterów, dzięki którym to miejsce jest jedyne na świecie. Tym razem Eric, który w pełni zasłużył na złą opinię, zorientował się, że ma duży problem ze znalezieniem interesującej kobiety. Trzeba przyznać, że było to dla niego frustrujące odkrycie. Oto pierwszy playboy w okolicy musiał znosić prawdziwą seksualną posuchę!
Jean właśnie przeprowadziła się do nowego miasta. Była w ciąży i postanowiła odmienić swoje życie — zostać dobrą matką. I wszystko szłoby gładko, gdyby nie jej dziecko, które na chwilę narodzin wybrało sobie sam środek paskudnej śnieżycy. W jednym z najdramatyczniejszych momentów w życiu Jean z pomocą przychodzi jej... Eric.
Playboy, który usiłuje zaciągnąć każdą ładną dziewczynę do łóżka, to nie najlepszy kandydat na partnera samotnej matki. Skupiona na dziecku młoda kobieta nie jest w stanie zatrzymać przy sobie chłopaka, dla którego liczy się głównie dobry seks. Jednak w tym przypadku pojawia się więź. Nienazwana, delikatna. Czy to wystarczy, aby otworzyć się na miłość? Czy warto podjąć ryzyko kolejnego zranienia? Czy Eric znajdzie w sobie wystarczająco odwagi, aby stać się takim mężczyzną, jakiego pragnie i potrzebuje Jean?
Czy w pościgu za idealnym uczuciem pozwolisz się dogonić miłości?

Gdy skończy się sierpień
Penelope Ward
Seria: Editio Red
Wydawnictwo: Editio

Obrazek

Rok temu Heather Chadwick miała jeszcze naście lat i sporo planów na przyszłość. Niestety, wszystko się zmieniło. I to na gorsze. Jej ukochany zdradził ją przy pierwszej lepszej okazji, a starsza siostra Opal popełniła samobójstwo. Dodatkowo stan zdrowia matki poważnie się pogorszył i zamiast wyjechać na studia, dziewczyna musiała zostać w domu, by zapewnić rodzicielce odpowiednią opiekę. Wszystko wokół Chadwick stało się rutynowe i przewidywalne. Ledwo dwudziestoletnia dziewczyna wpadła w wir męczących obowiązków. Wydawało się, że swoje najlepsze lata spędzi przy łóżku rodzicielki. Inny scenariusz nie wchodził w grę.
Noah Cavallari fascynował ją od samego początku. Przyjechał do miasta na lato, by odpocząć. Zdaniem dziewczyny wyglądał idealnie, a do tego był silny, męski i opiekuńczy. Niestety, poza przyjaźnią nie zamierzał zaoferować Heather niczego więcej. Może dlatego, że był kilkanaście lat starszy, a może z powodu prześladującej go przeszłości. Niezależnie od tego, gdzie przebywał i jak ciężko pracował, wciąż nie mógł odnaleźć spokoju. Nie chciał miłości dziewczyny, choć jej piękno i dobroć wywarły na nim ogromne wrażenie. Bo przecież gdy lato się skończy, będzie musiał wyjechać...
Z kart tej książki przeczytasz przepiękną historię o uczuciu rodzącym się z przyjaźni i nieśmiałej fascynacji. Przekonasz się, jak piękna jest bliskość i porozumienie dusz, dzięki którym każdy dzień nabiera blasku. Zrozumiesz, jak trudna bywa odpowiedzialność i poświęcenie, gdy trzeba dokonać wyboru. Zakochać się u progu lata jest łatwo, ale czy ta miłość ma szansę, by dotrwać do jesieni?
Co zrobisz, gdy lato się skończy?

Brzydsza siostra. Tylko frajerki liczą na wróżki chrzestne
Sariah Wilson
Cykl: The Ugly Stepsister (tom 1)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece 2020

Obrazek

Wszyscy wiedzą, o co chodzi w tych bajkach. Księżniczka się magicznie upiększa, znajduje księcia i zostawia swoje parszywe siostry przyrodnie na lodzie.
Ale co się dzieje, kiedy to ty jesteś tą brzydką przyrodnią siostrą, a twoja idealna, ładna, inteligentna, a co najgorsze — miła, przyrodnia siostra spotyka się z uroczym przystojniakiem, na którego miałaś oko, od kiedy skończyliście dziewięć lat?
Dziwaczna Mattie Lowe ma duszę artystki, ale dość przeciętne życie. Jej matka skupia się na poniżaniu jej w internecie, a królowa szkolnych korytarzy wydaje się brać z matką udział w zawodach na uprzykrzaniu Mattie żucia. Może być gorzej? Oczywiście! Najładniejsza dziewczyna w szkole, która umawia się z największą miłością Mattie to jej przyrodnia siostra.
Dziewczyna ma dość czekania na swoją wróżkę chrzestną i postanawia wyręczyć ją w zmienieniu jej życia na lepsze. Na początek stanie do wyborów szkolnych, nawet jeżeli po drugiej stronie będzie Jake, jej życiowa miłość.

Iluzjonista
Remigiusz Mróz
Cykl: Gerard Edling (tom 2) | Seria: Mroczna strona
Wydawnictwo: Filia 30.10

Obrazek

W 1988 roku Gerard Edling prowadził śledztwo, które zakończyło się ujęciem i skazaniem sprawcy serii zagadkowych zabójstw. Z racji ich tajemniczego charakteru, w kronikach kryminalnych morderca nazywany był Iluzjonistą – długo zwodził śledczych, a zabójstw dokonywał tak, by dowody wskazywały na inne osoby. Jego ofiar nie łączyło nic poza tym, że na ich skórze znajdował się wypalony znak zapytania.
Ponad trzydzieści lat później na jednym z opolskich kąpielisk odnalezione zostaje ciało z podpisem Iluzjonisty, a sposób działania sprawcy łudząco przypomina czarną serię, która niegdyś wstrząsnęła miastem. Prowadzenie dochodzenia utrudnia fakt, że akta dawnej sprawy zaginęły, a osoby z nią związane albo milczą, albo znikają w niewyjaśnionych okolicznościach.
Jedynym, który może pomóc prokuraturze, jest wydalony ze służby Edling, skrywający własne tajemnice związane z dawnymi wydarzeniami…

Odpowiedz w wątku   [ Posty: 991 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40  Następna strona