Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 17 lipca 2019, o 01:25

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 719 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 29  Następna strona
 2019: Zapowiedzi wydawnicze 
Autor Wiadomość
Geniusz Zła

Pochwały: 127
Ulubiona autorka/autor: Susan Elizabeth Phillips
Kurczę, a mnie zaciekawiła ta Colleen Oakley. Opis ma całkiem uroczy, ale się boję, że to smuty będą :niepewny:
I jeszcze to "Proś o wybaczenie" brzmi interesująco.

Miss klawiatury

Ulubiona autorka/autor: J.Ward, L.Howard, K.Ashley, Krentz/Quick, S.Brown
Dla mnie Proś o wybaczenie na pewno. Oby to nie był jakiś zgniłek

c.d.
Bezsenne noce, senne dni
Alina Białowąs
Wydawnictwo: Replika 25.06

Obrazek

Gdyby któregoś dnia nie naprawiono latarni ulicznej, a jej światło nie wpadałoby do sypialni Eweliny i Radka – ona spałaby przytulona do boku męża, a nie każdej nocy wpatrywała się w jego twarz i wspominała początki ich znajomości oraz pierwszą randkę, po której poczuła się zakochana. Teraz dotarło do niej, że to nie było zakochanie, tylko zauroczenie. I gdyby można było cofnąć czas – nigdy nie wyszłaby za Radka, bo ona – Ewelina Rita, z drugim imieniem po prababce, wywodzącej się z ziemiaństwa, popełniła mezalians, wiążąc się z chłopakiem urodzonym na wsi. Co prawda podobnym do Roberta Redforda, ale tylko z urody, nie z charakteru. W wyobraźni Eweliny – Robert Redford był męski i stanowczy.
Analizując swoje małżeństwo – Ewelina dochodzi do wniosku, że pozbędzie się Radka. Jeszcze nie wie jak to zrobi – bo ani morderstwa ani rozwodu nie bierze pod uwagę. Ona nie chce być rozwódką ani wdową. Ona chce być jedynie kobietą samotną. Ale nie osamotnioną.
Jako kobieta samotna, ale nie osamotniona, będzie mogła wieść życie zupełnie innego od tego, jakie wiedzie w małżeństwie; kłótliwe i nudne.

Cena złudzeń
Agata Marzec
Wydawnictwo: Replika 25.06

Obrazek

Żyjąca skromnie, ale szczęśliwa rodzina Ziembiaków przeżywa nieoczekiwany dramat: osiemnastoletnia córka – Karolina – wzorowa uczennica, absolwentka renomowanego liceum, laureatka wielu konkursów i olimpiad przedmiotowych, zamiast dokonać wyboru kierunku studiów, oznajmia, że przerywa swoją edukację. W tym czasie przestaje wracać do domu na noce, wiąże się z podstarzałym lokalnym biznesmenem – Józefem i przysparza matce kolejnych siwych włosów, pokazując się z nim w miejscach publicznych. Para staje się obiektem kpin mieszkańców miasta, a rodzice, jak to zwykle w podobnych sytuacjach bywa, dowiadują się o całej sprawie ostatni. Niezłomna i głęboko wierząca matka zaczyna szukać pomocy: trafia do psychologa, miejscowego proboszcza, próbuje przemówić do „bezjajecznego” męża, jednak bezskutecznie. W końcu traci grunt pod nogami, dosłownie i w przenośni. Rodzina zaczyna rozpadać się i choć jej członkowie są tym faktem przerażeni, nie mogą zrobić nic, co mogłoby ten proces powstrzymać.

Teraz zaśniesz
C.L. Taylor
Wydawnictwo: Albatros 03.07

Obrazek

iedmioro obcych. Siedem sekretów. Jedno zabójcze kłamstwo.

Anna marzy o tym, by zasnąć. Ale wyniszczająca bezsenność, lęki i prześladujące ją wspomnienia tamtej straszliwej nocy sprawiają, że to niemożliwe.
Gdyby tylko nie czuła się tak winna...
Aby uciec od dręczącej ją przeszłości, Anna przyjmuje posadę w hotelu na odległej szkockiej wyspie Rum. Kiedy jednak dołącza do niej siedmioro gości, to, co zdawało się ratunkiem przed światem, zamienia się w śmiertelnie przerażający koszmar.
Każdy z gości, którzy zatrzymali się w hotelu Bay View, skrywa jakąś tajemnicę. Nikt nie mówi prawdy o tym, kim jest i dlaczego znalazł się w tym miejscu. Wśród siedmiorga nieznajomych jest morderca.
Ma innych na oku.
Ktoś położy się spać i nigdy więcej się nie obudzi...

Dziewczyna bez makijażu
Zuzanna Arczyńska
Wydawnictwo: Szara Godzina 08.05

Obrazek

W niewielkim mieście matka w skrajnej biedzie wychowuje cztery córki. Pewnego dnia najstarsza oznajmia, że wychodzi za mąż. I to już w najbliższą sobotę.
Kim okaże się mąż Angeliki? Dlaczego oferuje krocie za nazwisko młodej żony?
Historia o kobietach, które jak lwice walczą o każdy dzień, aby godnie żyć i zapewnić lepszą przyszłość dzieciom. Jaką cenę trzeba za to zapłacić? Co można kupić, a co nie jest na sprzedaż?
Matka i córka codziennie zadają sobie te pytania…

Sekretne dziecko
Kerry Fisher
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie 03.07

Obrazek

Możesz uciekać od swojej przeszłości, ale ona i tak cię dopadnie…
Autorka bestsellerowej „Posłusznej żony” powraca z nową angażującą powieścią.

Susie musiała zrobić coś, czego odtąd zawsze będzie żałować. A potem zakopała głęboko i wyparła z pamięci przyczyny, dla których postąpiła tak, a nie inaczej. Jednak jej sekret powraca. Czego się tylko nie dotknie, jest naznaczone cieniem tamtego dramatu. Mąż Susie zastanawia się, dlaczego żona oddaliła się od niego. Córki nie potrafią zrozumieć jej zmiennych nastrojów. Susie zdaje sobie sprawę z tego, że przeszłość niszczy jej rodzinę, a poczucie winy zjada ją samą, ale nie potrafi uciec od konsekwencji swoich czynów.
Nikt nie zna całej prawdy o Susie, a kiedy jej córki odkrywają rąbek tajemnicy, musi odpowiedzieć na pytanie, które nękało ją przez prawie całe życie: Czy prawda połączy jej rodzinę na nowo, czy rozdzieli na zawsze?
Kolejna po „Posłusznej żonie” poruszająca do głębi opowieść Kerry Fisher o rodzinnych tajemnicach i kłamstwach. Miłośniczki książek Liane Moriarty, Jojo Moyes i Diane Chamberlain będą zachwycone.

Zbrodnia w wyższych sferach
Emma Popik
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM 12.06

Obrazek

Piękna żona Karola, blogerka, tuli w sercu wspomnienie wielkiej namiętności, czy on tu jest, czy się spotkają w lesie, by skończyć to, co zaczęli jako nastolatki? Słodką randkę przerywa zakrwawiona kobieta, uciekająca przed napastnikiem... W kasie cały czas trwają zakłady i wielka forsa przechodzi z rąk do rąk. Kto wygra, kto będzie musiał wyjechać jako bankrut? Czy firma upadnie z powodu...

Geniusz Zła

Teraz to na różne rzeczy można natrafić :ermm: Trzeba zrobić eksperyment na żywym organizmie i sprawdzić :evillaugh:

Szamanka od Umarlaków

Ulubiona autorka/autor: Andrews/SEP/Sparks i wiele, wiele innych.
tera to się albo kotłują i porywają albo umierajo :mrgreen:
nie wiem co gorsze :P

Miss postów

Ulubiona autorka/autor: Heyer, Laurens, Austen, Deveraux, Jeffries, Quinn
w odniesieniu do polskich autorek zaczynam przestawać zauważać różnice ... :roll: :zalamka:

Zobacz profil WWW
Szamanka od Umarlaków

polskie autorki chwilami przeginają...
Po Ewie Pirce zaczynam się bać tych młodych debiutantek, bo wydała taki mózgotrzep, że szok.

Namiętny wąchacz farby drukarskiej

Ulubiona autorka/autor: Tiffany Snow
Do mnie przemawia ''Jak przechytrzyć nieboszczyka'' :evillaugh:

Dobra książka jest jak dobre wino. Jej mądrość z wiekiem staje się coraz cenniejsza.

Geniusz Zła

Jakoś go ominęłam tego Nieboszczyka. Teraz zerknęłam na opis i wydaje się całkiem niegłupi :)
Dopisuję do listy interesujących tytułów jeszcze "Teraz zaśniesz" hmmm
•Sol• napisał(a):

Oooo Panie, kiedyś to były książki. Nie to, co teraz :evillaugh: A serio - to prawda. Na przykład gdzieś tam podają listę książek z motywem hate-love i w nich raczej nie uświadczysz tradycyjnych przepychanek. Dręczenie, molestowanie, porwania właśnie i walka z porywaczem - to teraz jest motyw hate-love :tire:

Miss gaduł

Pochwały: 85
Ulubiona autorka/autor: Anne Golon, Sylvain Reynard
aleqsia napisał(a):
Pożegnanie z Paryżem
Anstey Harris
Wydawnictwo: Czarna Owca 15.05

Obrazek

Grace była świetnie zapowiadającą się wiolonczelistką. Jednak z powodu traumatycznego zdarzenia w trakcie studiów muzycznych nie jest w stanie grać publicznie.
Wiedzie spokojne życie w angielskim miasteczku, gdzie zajmuje się renowacją instrumentów.
Zakochana w Davidzie, z którym chce związać swoją przyszłość, jednak musi poczekać, aż mężczyzna rozwiedzie się ze swoją żoną.
Gdy David ratuje życie nieznajomej na peronie paryskiego metra i znajduje się w świetle reflektorów, na jaw wychodzi prawda o wszystkich związkach w jego życiu.
Zdruzgotana Grace pogrąża się w rozpaczy i rezygnuje ze wszystkiego, co istotne, także z marzenia o udziale w najważniejszym konkursie lutniczym na świecie.
Najbliżsi przyjaciele – czarujący skrzypek, który skrywa w sercu pewien sekret oraz Grace – zbuntowana nastolatka – robią wszystko, by jej pomóc.
Czy to wystarczy, żeby udało się jej pozbierać?

Elegancka i podnosząca na duchu jak klasyczna sonata z dodatkiem niezapomnianych, dziwacznych postaci. Wciągający i poruszający debiut. – Catherine Isaac, autorka You Me Everything

Może na to się skuszę hmmm

Szamanka od Umarlaków

Papaveryna napisał(a):
Jakoś go ominęłam tego Nieboszczyka. Teraz zerknęłam na opis i wydaje się całkiem niegłupi :)
•Sol• napisał(a):

Oooo Panie, kiedyś to były książki. Nie to, co teraz :evillaugh: A serio - to prawda. Na przykład gdzieś tam podają listę książek z motywem hate-love i w nich raczej nie uświadczysz tradycyjnych przepychanek. Dręczenie, molestowanie, porwania właśnie i walka z porywaczem - to teraz jest motyw hate-love :tire:

Tak samo, może się tym Nieboszczykiem zainteresuję.

Masz rację z tym hate-love. Teraz to jest raczej męcz mnie, dręcz mnie, duś i gwałć a ja cię będę kochać.
Tak samo w tym W towarzystwie zabójców. Zabić Sarai jest spoko ale jako sensacja, bo jako romans... I to podobno z tym właśnie motywem :zalamka:

Gwiazda klawiatury

Pochwały: 44
Ulubiona autorka/autor: Nie mam, czytam to co mi się spodoba;)
Opis Nieboszczyka zaciekawia, ale pozostałe polskich autorek mnie nie kuszą, a szczególnie ta: bo ona – Ewelina Rita, z drugim imieniem po prababce, wywodzącej się z ziemiaństwa, popełniła mezalians, wiążąc się z chłopakiem urodzonym na wsi. Co prawda podobnym do Roberta Redforda, ale tylko z urody, nie z charakteru. W wyobraźni Eweliny – Robert Redford był męski i stanowczy. To pewnie ma byc jakaś komedia?

Miss klawiatury

Gentleman numer dziewięć
Penelope Ward
Wydawnictwo: Editio czerwiec 2019
chyba całe streszczenie dali :evillaugh:

Obrazek

Playboy, mózgowiec i piękna dziewczyna dorastali razem jako trójka dobrych przyjaciół. Któregoś dnia chłopcy zawarli pakt: żaden z nich, ani Rory, ani Channing, nigdy nie zwiąże się z Amber. Dla nich zawsze będzie wyłącznie przyjaciółką. Jednak gdy Channing wyjechał do college’u, Rory zerwał umowę: on i Amber zostali parą. Po wielu latach chłopak porzucił ukochaną. Zraniona dziewczyna postanowiła, przynajmniej na jakiś czas, dać sobie spokój z mężczyznami. I wtedy w jej życiu ponownie pojawił się Channing. Poprosił o przysługę — potrzebował pokoju na kilka miesięcy. Ona akurat dysponowała wolnym pomieszczeniem, zgodziła się je wynająć.

Dawny playboy i kobieciarz okazał się wspaniałym współlokatorem. Potrafił słuchać. Wiedział, kiedy przynieść butelkę wina i jak przygotować wyśmienity lunch. Do tego wyglądał naprawdę bosko. Zamiast zdradzić Amber swoje skrywane uczucia, zdecydował się po prostu być blisko niej i otoczyć ją delikatną opieką, by wkrótce znów ktoś jej nie skrzywdził. Nic więc dziwnego, że gdy któregoś wieczoru wrócił z pracy i przez kompletny przypadek zajrzał do laptopa współlokatorki, zrozumiał, że nie może stać z boku.

Amber skontaktowała się z ekskluzywną agencją wynajmującą mężczyzn do towarzystwa. Wybrała kogoś, kto figurował w spisie jako Gentleman Numer Dziewięć. Napisała do niego długą i szczerą wiadomość, którą przez roztargnienie pozostawiła na komputerze. Channing ją odczytał, a jego obawy o bezpieczeństwo przyjaciółki sięgnęły zenitu. Postanowił działać.
Podszył się pod męską prostytutkę i rozpoczął ryzykowną grę. Dowiedział się o sprawach, o których Amber nigdy mu nie mówiła, i — wciąż jako Gentleman Numer Dziewięć — umówił się z nią na randkę w hotelu. Co się wydarzy, gdy prawda wyjdzie na jaw?
Nie każdy zasługuje na drugą szansę...

Dirty
Kylie Scott
Cykl: Dive Bar (tom 1)
Wydawnictwo: Editio lipiec 2019

Obrazek

Do dnia ślubu Lydia Green była najszczęśliwszą dziewczyną na ziemi. Chris zachowywał się jak czuły narzeczony i był miłością jej życia. Drobne niepokojące sygnały Lydia po prostu lekceważyła. W końcu jej ukochany był chodzącym ideałem, a po ślubie ich życie miało być co najmniej bajkowe. Niestety, jakąś godzinę przed uroczystą ceremonią dziewczyna odkryła, że Chris ma... faceta, który zresztą miał być jego drużbą! Ucieczka z własnego wesela była więc najlepszym możliwym rozwiązaniem. Szukając schronienia przed zdrajcą, tłumem gości i własną rozpaczą, niedoszła panna młoda włamała się do uroczego bungalowu i schowała w łazience.
Traf chciał, że ów piękny dom należał do Vaughana Hewsona. Ten przystojniak o imponującej muskulaturze i niepokojącym sposobie bycia budził respekt. Kiedyś był muzykiem, teraz dorabiał w barze. Właśnie znalazł się na rozdrożu, a decyzje, które miał podjąć, mogły zaważyć na jego dalszym życiu. Mężczyzna z pewnością nie spodziewał się zobaczyć będącej w opłakanym stanie Lydii, skulonej w jego własnej wannie. Ale zamiast wezwać policję — w końcu miał przed sobą włamywaczkę! — zaoferował jej ręcznik i muskularne ramię, by mogła się na nim wypłakać. To raczej nie było w jego stylu.
Kiedy los styka ze sobą bezceremonialną, temperamentną i okropnie zranioną dziewczynę z niegrzecznym macho, który uparcie chodzi swoimi ścieżkami, trzeba się liczyć z dramatem, chaosem, nieporozumieniami i trudnymi do okiełznania emocjami... Czasami jednak jest szansa na prawdziwą miłość i przyjaźń. Czy zatem warto ponownie komuś zaufać? A może lepiej po prostu trochę się zabawić?

Szamanka od Umarlaków

giovanna napisał(a):
Opis Nieboszczyka zaciekawia, ale pozostałe polskich autorek mnie nie kuszą, a szczególnie ta: bo ona – Ewelina Rita, z drugim imieniem po prababce, wywodzącej się z ziemiaństwa, popełniła mezalians, wiążąc się z chłopakiem urodzonym na wsi. Co prawda podobnym do Roberta Redforda, ale tylko z urody, nie z charakteru. W wyobraźni Eweliny – Robert Redford był męski i stanowczy. To pewnie ma byc jakaś komedia?
mój mózg wyłączył się w połowie cytowanego fragmentu :P skoro tak wygląda blurb to strach zaglądać do środka :P

Aleqsiu, a jak :P nie trzeba już książki czytać, uwielbiam ten zabieg wydawnictw :zalamka:

Rozgadana księżna

Pochwały: 106
Ulubiona autorka/autor: Amanda Quick
Bardzo się cieszę, że zaczęli ubierać modeli. Już mi lekko obrzydły te gołe klaty na okładkach.

Geniusz Zła

Mnie się troszkę nie podoba czapka tego pana z pierwszej. Wygląda jak skarpeta :evillaugh:
•Sol• napisał(a):
Papaveryna napisał(a):
•Sol• napisał(a):

Tak samo, może się tym Nieboszczykiem zainteresuję.

Masz rację z tym hate-love. Teraz to jest raczej męcz mnie, dręcz mnie, duś i gwałć a ja cię będę kochać.
Tak samo w tym W towarzystwie zabójców. Zabić Sarai jest spoko ale jako sensacja, bo jako romans... I to podobno z tym właśnie motywem :zalamka:

Nie czytałam tego. Mam wrażenie, że Niezwykłe właśnie i Kobiece mają czasem książki, gdzie ten motyw bywa w taki sposób wypaczony. Trzeba uważać.

Miss postów

Playboy, mózgowiec i piękna dziewczyna

czy tak jest w oryginalnym blurbie? co to znaczy "mozgowiec"? ej, mózgowcu... :facepalm:

Zobacz profil WWW
Szamanka od Umarlaków

Papaveryna napisał(a):
Mnie się troszkę nie podoba czapka tego pana z pierwszej. Wygląda jak skarpeta
taka moda teraz jest :P

Papaveryna napisał(a):
Nie czytałam tego. Mam wrażenie, że Niezwykłe właśnie i Kobiece mają czasem książki, gdzie ten motyw bywa w taki sposób wypaczony. Trzeba uważać.
a Edito z Katami Hadesa? :evillaugh: teraz trzeba na wszystko uważać :hyhy:
montgomerry napisał(a):
czy tak jest w oryginalnym blurbie?

w oryginalnym jest tak:
He was the nerd.
I was the playboy.
She was the beauty.

Nerd można chyba przetłumaczyć jako mózgowiec, ale na ogół się tego nie przekłada :]

Miss postów

lepiej brzmiałoby bez tłumaczenia

Zobacz profil WWW
Namiętny wąchacz farby drukarskiej

Ulubiona autorka/autor: Tiffany Snow
Dziewczyna, którą znał -Tracey Garvis-Graves
Wydawnictwo: NieZwykłe
16 czerwca 2019

Obrazek

"Ostatnie trzydzieści stron wbiło mnie w fotel. Ta książka jest piękna".
Colleen Hoover, autorka bestsellerów New York Timesa "It Ends with Us" i "Wszystkie nasze obietnice".
Annika Rose studiuje anglistykę na Uniwersytecie Illinois. Nie najlepiej się czuje w towarzystwie ludzi, a zachowania większości osób uważa za skomplikowane. Woli spędzać czas, czytając książki lub grając sama ze sobą w szachy. Jonathan Hoffman dołączył do klubu szachowego, po czym oddał swoją pierwszą partię – oraz serce – nieśmiałej i nieporadnej, ale bystrej oraz pięknej Annice. Podziwiał jej umiejętność bycia szczerą z samą sobą oraz jej dziwactwa. Zaakceptował wyzwanie związane z kontynuowaniem tej znajomości. Jonathan i Annika wydobywają z siebie nawzajem to, co najlepsze, odnajdując pokłady pewności siebie oraz odwagi, by planować wspólną przyszłość. Wynika z tego burzliwa, pełna czułości miłość, która przetrwałaby wszystko prócz nieprzewidzianej tragedii, która ich rozdziela, zmuszając, aby samotnie szli przez życie.

Teraz, po dziesięciu latach, zrządzeniem losu Annika i Jonathan spotykają się ponownie w Chicago. Ona prowadzi życie, jakiego chciała – została bibliotekarką. On jest debeściakiem z Wall Street otrząsającym się po rozwodzie i chcącym zacząć wszystko od nowa. Pożądanie oraz silne uczucia, które niegdyś do siebie żywili, natychmiast odżywają. Jednak jeśli nie zmierzą się z obawami oraz lękami, które ich rozdzieliły, druga szansa przepadnie, zanim tak naprawdę się rozpocznie.

Hazel Wood - Melissa Albert
Cykl: The Hazel Wood (tom 1)
15 maja 2019
Wydawnictwo: Media Rodzina

Obrazek

Większość swojego siedemnastoletniego życia Alice spędziła z matką w drodze, uciekając przed prześladującym je pechem. Jednak dopiero kiedy jej żyjąca w osamotnieniu babcia, autorka kultowych, mrocznych historii, umiera w swojej posiadłości Hazel Wood, Alice dowiaduje się, co oznacza prawdziwy pech. Jej matka znika, porwana przez tajemniczą postać z groźnej krainy, o której pisała babcia Althea. Jedyną wskazówką Alice jest notka zostawiona przez matkę: „Trzymaj się z dala od Hazel Wood”. Dotychczas Alice wystrzegała się dziwacznych fanów swojej babki. Teraz jednak nie ma wyboru i postanawia skorzystać z pomocy kolegi ze szkoły, a jednocześnie wielbiciela twórczości Althei – Ellery’ego Fincha. Wyruszają do Hazel Wood, by uratować matkę, a następnie trafiają do świata opisanego przez Altheę, gdzie Alice być może uda się poznać prawdę na swój własny temat.

Fantastyczna, wciągająca i trochę niebezpieczna powieść Melissy Albert zdobyła kilkadziesiąt nagród i nie schodzi z list bestsellerów. Prawa do jej ekranizacji zapewniła sobie wytwórnia Columbia Pictures, a produkcji podejmą się producenci Niezgodnej.

Elita -Rachel Van Dyken
Cykl: Eagle Elite (tom 1)
Wyd. Kobiece
lipiec 2019

Obrazek

?

Dobra książka jest jak dobre wino. Jej mądrość z wiekiem staje się coraz cenniejsza.

Szamanka od Umarlaków

chyba nic :mysli:

Pastelowa Królewna

Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich
•Sol• napisał(a):
Ta Rudnicka wygląda fajnie :hyhy:

Kupię na pewno, ale mocno mnie zaskoczył pomysł autorki na wracanie do tematu po tylu latach.
Chyba że jej zalegało od lat w szufladzie i chciała zrobić porządki.
Lucy napisał(a):
Do mnie przemawia ''Jak przechytrzyć nieboszczyka'' :evillaugh:

Też mi od razu wpadło w oko.
Ty będziesz z pewnością czytała jako pierwsza, to w razie czego wołaj, czy warto się napalać.

Miss klawiatury

Mroczne szepty
Jo Macgregor
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece 12.06
to autorka od Jej wysokość P. :smile:

Obrazek

Wstrząsający thriller medyczny, inspirowany prawdziwymi zdarzeniami
Pomiędzy znieczuleniem a przebudzeniem są jeszcze mroczne szepty…
Gdy pod wpływem hipnozy pacjentka wyjawia psychoterapeutce, Megan Wright, że jest ofiarą molestowania i psychicznych tortur ze strony ginekologa, ta postanawia zbadać sprawę. Zdeterminowana, lecz zobowiązana tajemnicą lekarską, będzie musiała stawić czoła niebezpieczeństwu i podjąć walkę ze zdeprawowanym mężczyzną. Czy uda jej się położyć kres bezwzględnym praktykom i ocalić inne kobiety?

Miałeś tam nie wracać
Wojciech Wójcik
Wydawnictwo: Zysk i S-ka 13.05

Obrazek

Młodość szybko przemija. A za nią czai się śmierć…
Hajnówką wstrząsa tragiczna śmierć Krzysztofa, młodego funkcjonariusza Straży Granicznej. Adam, mieszkający teraz w Warszawie, ze zdziwieniem odkrywa, że tuż przed śmiercią Krzysiek próbował się do niego dodzwonić, i to kilkanaście razy. Czego mógł chcieć? Czasy, gdy przyjaźnili się w liceum, dawno minęły. Po skończeniu szkoły Adam wyjechał z Hajnówki i przez trzynaście lat tam nie wracał. Aż do teraz…
Przeglądając rzeczy po zmarłym, Adam trafia na zdjęcie Kasi. Dawnej miłości Krzyśka, która zaraz po maturze popełniła samobójstwo. Tylko że na fotografii Kasia wcale nie wygląda na licealistkę. Zdjęcie przedstawia kobietę po trzydziestce…
Z każdą godziną pojawiają się kolejne pytania. Kogo przed śmiercią chciał odnaleźć Krzysiek? Kim naprawdę była Kasia? I dlaczego najbliżsi Adama błagają go, by natychmiast wyjechał Z Hajnówki?

Na strunach światła
Krystyna Mirek
Cykl: Willa pod Kasztanem (tom 3)
Wydawnictwo: Edipresse 05.06

Obrazek

Wiosna w willi pod kasztanem jest szczególnie piękna. Majowy ogród rozkwita, a wraz z nim miłość i związki. I wszystko byłoby dobrze, gdyby nie stare krzywdy, niewyjaśnione tajemnice i zadawnione urazy. W pełną ciepła atmosferę pachnącej ciastem drożdżowym kuchni babci Kaliny wkracza niespodziewany gość, nazywana Królową Śniegu, matka Antka. Nie ma ona żadnych skrupułów w walce o swoje racje. Mocno zetrą się dwie skonfliktowane kobiety: żona i kochanka. Która z nich wygra?
Tymczasem obok rozwija się zakazana miłość, a dobra przyjaźń nie chce przerodzić się w związek. Skomplikowane relacje uczuciowe staną się dla bohaterów nie lada wyzwaniem.
Czy w przytulnej kuchni babci Kaliny uda się znów zaprowadzić ład w sercach wszystkich bliskich jej osób? Jak sobie poradzi z trudnymi zadaniami? Jak potoczą się dalsze losy ulubionych bohaterów serii "Willa pod kasztanem"?

Listy zza grobu
Remigiusz Mróz
Cykl: Seweryn Zaorski (tom 1)
Wydawnictwo: Filia 15.05

Obrazek

Największe tajemnice drzemią w małych miasteczkach.
Dwadzieścia lat po śmierci ojca Kaja Burzyńska wciąż otrzymuje od niego wiadomości. Zadbał o to, przygotowując je zawczasu i zlecając coroczną wysyłkę tego samego, pozornie przypadkowego dnia. Po czasie Kaja traktuje to już jedynie jako zwyczajną tradycję – aż do momentu, gdy w listach zaczyna dostrzegać drugie dno…
Tymczasem do miasteczka po dwudziestu dwóch latach wraca Seweryn Zaorski. Patomorfolog i samotny ojciec dwójki dzieci kupuje zrujnowany dom rodzinny Kai i rozpoczyna remont. W zniszczonym garażu odnajduje zamurowaną skrytkę z materiałami, które rzucają nowe światło na sprawę sprzed dwóch dekad…

Miłość według przepisu, czyli słodko-gorzkie cappuccino
Karolina Wilczyńska
Wydawnictwo: Filia 05.06

Obrazek

Zapraszamy do Kawiarenki za rogiem! Pięknej opowieści pełnej miłości, ważnych życiowych problemów i małych sekretów!
W Kawiarence za rogiem rozwija się ukrywana miłość. Tymon wydaje się być idealnym partnerem, a Miłka wreszcie z radością wita każdy dzień. Jednak nieoczekiwane pojawienie się Wiktorii jest początkiem serii wydarzeń, które mogą popsuć tę idyllę. Jaki jest prawdziwy powód jej wizyty?
Czy bohaterom „Kawiarenki” uda się kolejny raz wyjść cało z opresji?
Nieoczekiwane zwroty akcji, mnóstwo emocji, trudne wybory i ukrywane sekrety, to wszystko znajdziecie w nowej powieści Karoliny Wilczyńskiej!

Lato w Pensjonacie pod Bukami
Agnieszka Krawczyk, Magdalena Witkiewicz i inni...

Obrazek

Czy istnieją miejsca, które mają magiczną moc czarowania rzeczywistości? I których urok spływa na gości jak ciepły, letni deszcz, obiecujący ukojenie i nowy początek?

Stary, ale odrestaurowany bieszczadzki Pensjonat pod Bukami kryje w sobie magiczną moc przyciągania wszystkich zagubionych dusz.
Prowadzi go atrakcyjna i dystyngowana starsza pani, Róża. Każdego roku przyjeżdżają tu osoby, które szukają swojego miejsca w życiu i czekają na swoją szansę, dzięki której odnajdą w końcu szczęście.
Także tego roku Pensjonat stanie się przytuliskiem dla młodych małżeństw, zwaśnionych sióstr, dawnych kochanków i samotnych serc.
Każdy pokój zdobi grafika z cytatem z wiersza Stachury lub piosenki Starego Dobrego Małżeństwa. Odczytane słowa ze ścian, niczym za dotknięciem magicznej różdżki, będą miały wpływ na późniejsze wydarzenia czytających je osób.
A może tak właśnie działa poezja? Zmusza do zatrzymania i refleksji, a potem subtelnie podpowiada myślom nowy tor.
Zapraszamy do Pensjonatu pod Bukami. Tego lata, jak zwykle, Pensjonat stanie się świadkiem nowych początków, sklejonych serc i tworzenia niezapomnianych chwil.

The Darkest Star. Magiczny pył
Jennifer L. Armentrout
Cykl: Origin (tom 1)
Wydawnictwo: Filia 22.05

Obrazek

Siedemnastoletnia Evie Dasher zostaje wciągnięta przez wir niebezpiecznych wydarzeń w klubie, jednym z niewielu miejsc, w którym ludzie i Luksjanie mogą się ze sobą swobodnie kontaktować. Kiedy dziewczyna poznaje Luca, który jest obłędnie przystojny, początkowo zakłada, że jest on członkiem rasy świetlistych. Prawda wygląda jednak tak, że jest kimś o wiele potężniejszym....
Rosnące zainteresowanie Evie prowadzi ją coraz głębiej do świata, o którym do tej pory tylko słyszała. W którym wszystko, w co dotychczas wierzyła, zostaje wywrócone do góry nogami…

Anaid. Niezwykły zmysł
Anna Fobia
Wydawnictwo: WasPos sierpień 2019

Obrazek

Zieleń jej oczu nie była tylko kolorem!
Co, jeśli jedno spojrzenie kryło coś niecodziennego i w zależności od nastroju potrafiło przybierać kolory tęczy?
Czy ktoś to widział?

Przyjazd do Irlandii okazał się najlepszym i zarazem najgorszym, co spotkało Anaid. Dom, w którym zamieszkała przywiał tornado wspomnień, a przepaść nad szmaragdowymi klifami wabiła tajemniczą mocą, wcale nie kusząc śmiercią, lecz odpowiedziami, na które dziewczyna nie zdążyła nawet zadać pytania.
Światełkiem w jej życiu okazało się poznanie Caluma i magia muskająca ich ciała, gdy przebywali w pobliżu siebie. Tylko przy nim ciągłe przeczucie, że utknęła w złym miejscu i czasie, rozmywało się z każdym ich spojrzeniem i pocałunkiem wnoszącym kawałeczek prawdy do serca dziewczyny. Niestety, gdy połączyli w miłości nie tylko dusze, ale również ciała doszło do tragedii.
Anaid poznała mroczną część siebie, o której istnieniu nie miała pojęcia i nie potrafiła jej kontrolować.
Pomoc Caluma nie będzie wystarczająca, a jej klucz ukryty będzie w czarnym wnętrzu tajemniczego chłopaka oraz sekretach, które podzieliły niegdyś ich życia.

Dwa światy, które łączy jej historia.
Dwie różne miłości, które łączy ta dziewczyna.

Zakochani rozbitkowie
Julie Johnson
Cykl: Zakochani rozbitkowie (tom 1)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece 05.06

Obrazek

Nie sądziła, że przeżyje katastrofę lotniczą.
Nie sądziła, że utknie na bezludnej wyspie.
Nie sądziła, że zapragnie takiego mężczyzny.
Julie Johnson, światowej sławy autorka romansów w trzymającej w napięciu historii o sile przetrwania i potędze zakazanej miłości.

Wyjazd na Fidżi ma być dla Violet Anderson przygodą życia i przepustką do szczęścia, jednak nieoczekiwanie przeradza się w koszmar. Samolot, którym leci Violet, rozbija się, a z katastrofy uchodzi z życiem tylko troje pasażerów. Czekanie na pomoc na bezludnej wyspie, w odcięciu od reszty świata, to codzienna walka o przetrwanie. Szczególnie że Violet do jednego z rozbitków zaczyna żywić uczucie, które nigdy nie powinno mieć miejsca.

Ring Girl
K.N. Haner
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece 03.07

Obrazek

Pełna żaru, energetyczna opowieść o miłości w brutalnym świecie boksu.
ONA - córka boksera o międzynarodowej sławie.
ON – pretendent do tytułu Mistrza Świata.
ONA trzyma się jak najdalej od ringu i bokserskiego świata. ON żyje tylko po to, by walczyć i zwyciężać. Przypadek sprawia, że dwójka dawnych znajomych spotyka się ponownie.
Czy odnajdą się w świecie, który oboje równie mocno kochają, co nienawidzą?
Czy tajemnice, które mają przed sobą, nie przeszkodzą im w drodze do szczęścia?

Porozmawiajmy o pierwszej miłości
Anna Dąbrowska, Katarzyna Berenika Miszczuk i inni...
Wydawnictwo: Filia 05.06

Obrazek

Pierwsza miłość.
To coś więcej niż uczucie.
To siła.
To coś, co siedzi głęboko w nas.
Czasami zainteresowanie jest jednostronne, dusząco nieodwzajemnione. Zauroczenie, które nie przeradza się w nic więcej. Ale gdy nadchodzi dzień, w którym zainteresowanie jest obustronne, wyczekiwane i odwzajemnione, wtedy dzieje się magia.
Pierwsza.
Miłość.”
Kim Holden
Nowe, niesamowite doznanie, ukradkiem skradzione spojrzenia, pierwsze pocałunki i motyle w brzuchu… Pierwsza miłość może czegoś nauczyć, ale też zgubić.
Słodka, gorzka, ekscytująca, a może też rozrywająca serce?
Czy pierwszej miłości się nie zapomina?
Autorki znane z list bestsellerów, opowiadają o pierwszej miłości i związanych z nią emocjach. Zapraszamy, porozmawiajmy o pierwszej miłości!

Wyspa wspomnień
Dorota Milli

Obrazek

Zatęskniłam za morskim smakiem powietrza, za dobrze znanymi uliczkami. Tutaj przeżyłam najwspanialsze chwile. Na wyspie...
Pełna niepewności Lilianna wraca do miejsca, które wypełnione jest radosnymi, ale i mrocznymi wspomnieniami z przeszłości. Kiedyś ona i jej dwie przyjaciółki obiecały sobie, że dziesięć lat później ponownie spotkają się na wyspie, która w młodości była ich domem. Dawne miejsca witają kobiety nowymi obietnicami.
W pięknym nadmorskim Dziwnowie spotykają starych przyjaciół, udaje im się także zawrzeć nowe, interesujące znajomości. Wspólnie z przystojnym policjantem i intrygującym prokuratorem wędrują dawnymi ścieżkami, szukają rozwiązania starych, zapomnianych tajemnic. Ale przede wszystkim muszą odnaleźć prawdę o sobie.
Czy i tym razem powrót okaże się nowym początkiem, szansą na miłość i obietnicą spełnienia dawnych marzeń?

Jeszcze się kiedyś spotkamy
Magdalena Witkiewicz

Obrazek

Są takie historie, które zostają w nas na zawsze.
Są takie osoby, których nigdy nie zapominamy.

Ja już nie czekam. Chwytam każdy dzień i się do niego uśmiecham. Wierzę, że będą w nim cudowne chwile.
Ile razy zadawali sobie pytania jak potoczyłoby się ich życie, gdyby nie wojna?
Adela, Franciszek, Janek, Rachela, Joachim i Sabina mieli wielkie plany i marzenia. Przeżywali pierwsze miłości i prawdziwe przyjaźnie. Nie było ważne, że ktoś ma nazwisko żydowskie, niemieckie czy polskie. Po prostu byli przyjaciółmi. Wojna zmieniła wszystko. Wiele lat później, wnuczka Adeli, Justyna, przeżywa kryzys małżeński. Dopiero wówczas poznaje historię swojej babki i jej przyjaciół. Historię, która zmienia ją na zawsze.
Wzruszająca opowieść o różnych obliczach miłości wykradzionych wojnie, życiowych wyborach i rodzinnych tajemnicach, które wpływają na nas bardziej niż myślimy.
Bo to, kim jesteśmy nie zależy wyłącznie od naszych genów, czy wychowania, ale również od przeżyć naszych przodków. Od wszystkich tajemnic, które krążą w naszych rodzinach do kilku pokoleń wstecz.

Drwal. Miłość, która narodziła się z natury
K.N. Haner
Seria: Editio Red
Wydawnictwo: Editio 15.05

Obrazek

Zmysłowa, romantyczna, subtelna... Królowa Dramatów w nowym wydaniu!
Jason Parker, zraniony wydarzeniami z przeszłości, kilka lat temu porzucił wygodne życie w Cleveland i zamieszkał w drewnianym domu pośrodku lasu, z dala od ludzi. Obiecał sobie, że nigdy więcej nie pokocha. W swoim azylu tworzy rzeźby, wyrażając w nich emocje, które nie do końca rozumie. Zdolny artysta zdobywa coraz większą popularność, ale konsekwentnie odmawia kontaktów z mediami.
Samantha Crow ma w życiu konkretny cel. Przebojowa i śmiała dziewczyna chce zostać dziennikarką, choć w głębi duszy pragnie zupełnie czegoś innego. Pewnego dnia dopina swego i namierza pracownię Jasona. Pod pretekstem wywiadu odważa się odwiedzić tajemniczego "Drwala".
To spotkanie, które nieoczekiwanie na dobrych kilka dni uziemia Jasona i Sam w leśnej samotni, sprawia, że zamknięty i skryty mężczyzna otwiera się przed, na pozór beztroską, kobietą. Choć oboje mają wiele tajemnic i nie potrafią odnaleźć właściwej ścieżki, to tylko oni mogą sobie wzajemnie pomóc. Czasami jednak prawdziwe uczucie to za mało, by przegonić demony przeszłości.
Las. Deszcz. Miłość, która narodziła się z natury.

Znak kukułki
Anna Bichalska
Wydawnictwo: Zysk i S-ka 20.05

Obrazek

Dawno, dawno temu znaleziono mnie na skraju lasu. Nikt nie wiedział, skąd się tam wzięłam. Nikt nie wiedział, kim jestem...

Alina od lat cierpi na zaburzenia snu. Jako dziecko została adoptowana, ale nie wie, kim była wcześniej. Przybrany ojciec Aliny, dawniej dziennikarz, przed śmiercią zostawia list i artykuły związane z jej odnalezieniem ponad dwadzieścia lat temu. Okazuje się, że przed laty zajmował się sprawą dziwnych zaginięć dzieci. W rozwikłaniu zagadki własnej przeszłości Alinie towarzyszy jej nowa lokatorka- tajemnicza Greta. Kim jest? Jakie skrywa tajemnice? I co łączy Alinę, Gretę, małą dziewczynkę o wielkiej wyobraźni, znanego współczesnego reżysera i pewną zapomnianą międzywojenną pisarkę?
"Znak kukułki" to opowieść o odmienności i poszukiwaniu własnej tożsamości. O wychodzeniu z traumy i samoakceptacji. I o opowieściach, które potrafią ocalać.

Morderstwo ma motyw
Francis Duncan
Cykl: Mordecai Tremaine (tom 1)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka 20.05

Obrazek

Klasyczny brytyjski kryminał w stylu Agathy Christie.
Kiedy Mordecai Tremaine wysiada z pociągu na stacji Dalmering, morderstwo jest ostatnią rzeczą, która kojarzy mu się z sielankowym krajobrazem. Okazuje się jednak, że ta urokliwa angielska miejscowość skrywa wiele tajemnic.
Próby do amatorskiego przedstawienia teatralnego pod tytułem „Morderstwo ma motyw” idą pełną parą, lecz prawdziwy dramat rozgrywa się poza sceną. Jedna z organizatorek spektaklu zostaje znaleziona martwa i Tremaine, jako detektyw amator i gorliwy badacz ludzkiej natury, nie może się oprzeć pokusie, by pomóc policji w rozwiązaniu zagadki.

Rozstanie
Stylo Fantôme
Cykl: The Kane Trilogy (tom 2)
Wydawnictwo: NieZwykłe 12.06

Obrazek

Wszystko zdaje się być grą, dopóki komuś nie dzieje się krzywda, a to, co Jameson Kane zrobił Tatum O’Shea przekracza granice tego, co wybaczalne. Tate pragnie, żeby zniknął na zawsze z jej życia, a on szybko uczy się, że stare powiedzenie: „Nie doceniasz tego, co masz, dopóki tego nie stracisz” jednak ma sens.
Jameson nigdy nie był dobry w przestrzeganiu zasad, a gdy postanawia walczyć o odkupienie, zrobi wszystko, by dopiąć swego. Proponuje ostatnią grę, która – jeśli Tate się na nią zgodzi – zakończy wszystkie inne. Nie wątpi w swoją wygraną, ale Tate ostrzega go, że nie ma szans; tym razem nie przegra. Nie wie jednak, że Jameson gotów jest na wszystko. Jeśli będzie trzeba, złoży u jej stóp cały świat. A nawet odsłoni swoją duszę.
Nie wziął jednak pod uwagę, że to wszystko się skończy.
Teraz Jameson może jedynie modlić się, by wyrządzone przez niego zło nie odcisnęło na Tate swojego piętna. Czasami trudno powiedzieć, kto tak naprawdę jest złem wcielonym…

Kolejne 365 dni
Blanka Lipińska
Wydawnictwo: Agora SA 29.05

Obrazek

Ciężarna Laura zostaje postrzelona. Najlepsi lekarze walczą o życie kobiety. Jej mąż, głowa sycylijskiej mafii, musi podjąć najtrudniejszą decyzję w swoim życiu - kogo ocalić: ukochaną czy ich dziecko... Jakiego wyboru dokona Massimo? Czy życie bez Laury będzie miało dla niego jeszcze sens? Czy będzie potrafił w pojedynkę wychować ich syna? Miliony myśli kłębią mu się w głowie, ale żadna nie przynosi ukojenia. Nie wie, jak potoczą się losy jego rodziny. Czyje 365 dni będziemy śledzić w trzeciej części sagi?

"Kolejne 365 dni" to kontynuacja bestsellerowej serii Blanki Lipińskiej o Laurze Biel porwanej przez szefa sycylijskiej mafii. Poprzednie książki, „365 dni” i „Ten dzień”, sprzedały się w nakładzie ponad 500 000 egzemplarzy. Pełna erotyzmu i sensacyjnych zwrotów akcji powieść, porównywana do światowego bestsellera „50 twarzy Greya”, podbiła serca polskich kobiet. Jeśli komuś się wydaje, że Lipińskiej trudno będzie znów zaskoczyć czytelników, to powinien zapiąć pasy, bo "Kolejne 365 dni" jest niczym jazda rollercosterem!
Trwają prace nad ekranizacją serii. Premiera filmu planowana jest na walentynki 2020 roku. :shock:

Rozgadana księżna

Pochwały: 106
Ulubiona autorka/autor: Amanda Quick
Raczej nic :)

Szamanka od Umarlaków

dla mnie też jakoś nic ;)

Pastelowa Królewna

Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich
No jak to!?
Nie zamierzacie rzucać się "z rozkoszą" na nową Blankę Lipińską?

Odpowiedz w wątku   [ Posty: 719 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 29  Następna strona