Teraz jest 19 maja 2024, o 04:47

Sheenes ma ochotę na...

Nie wiesz, jaki tytuł konkretnie przeczytać? Doradzimy!
 
Posty: 5
Dołączył(a): 30 kwietnia 2022, o 00:26
Ulubiona autorka/autor: Elisabeth Hoyt

Sheenes ma ochotę na...

Post przez sheenes » 4 maja 2022, o 11:13

... DOBRY romans historyczny, z naciskiem na DOBRY. Chciałabym średniowiecze, ale zadowolę się i późniejszą epoką.

Jestem fanką Elisabeth Hoyt, przede wszystkim serii Maiden Lane. Jej książki cenię za głębię, wielowymiarowość bohaterów i styl. Przeczytałam wszystko, co wydała i od dłuższego czasu szukam powieści zbliżonych poziomem. Mam wrażenie, że na polskim rynku wydawniczym niczego podobnego już nie znajdę, choć mam nadzieję, że się mylę. Wiem, wiem. Jestem wymagającym czytelnikiem i marudzę, ale wychodzi mi na to, że "dobry romans historyczny" to oksymoron jakiś...

Przeczytałam:
- Kleypas, którą najbardziej cenię za serię Wallflowers - podobało mi się, ale mimo wszystko uważam, że do Hoyt jej daleko.
- Garwood, której moim zdaniem najlepiej wyszły romanse szkockie i która jest nierówna, bo o ile "Szkatułka" mnie zachwyciła, to były i takie rzeczy, które odkładałam po kilkunastu stronach.
- McNaught.
Nie przepadam za Jude Deveraux i Amandą Quick...
Czytam po angielsku i niemiecku - może znajdzie się coś fajnego, czego nie przetłumaczono jeszcze na polski?
Jestem przypadkiem beznadziejnym, czy da się mnie jeszcze uratować? Pomożecie? ;)

MODERACJA: edytowanie tytułu zgodnie z REGULAMINEM działu!
viewtopic.php?p=413905#p413905

Avatar użytkownika
 
Posty: 39933
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 5 maja 2022, o 07:08

Oczywiście ze się da, tylko po co pasujesz do nas, a na poważnie to jeszcze kilka autorek sie znajdzie Loretta Chase Cykl "Rozpustnicy", Stephanie Laurens proponuje zacząć od Cykl "Cynsterowie", Johanna Lindsey Cykl "Za głosem serca" tutaj mamy rycerzy, ale reszta książek tez jest świetna. Pani Sarah MacLean ona piszę troszeczkę inaczej, jest więcej humoru, tematyka jest lżejsza, ale można się świetnie bawić. Eloisa James ta Pani tez pisze lekko, ale może znajdziesz coś dla siebie. Julia Quinn proponuje zacząć od Cykl "Rodzina Bridgerton". Sabrina Jeffries proponuje zacząc od Cykl "Diablęta z Halstead Hall" .
Jak na razie tyle wymyśliłam, ale jeszcze pomyślę, mam nadzieje że znajdziesz coś ciekawego
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 3054
Dołączył(a): 7 kwietnia 2016, o 13:30
Lokalizacja: Genf
Ulubiona autorka/autor: Kristin Hannah,Paulina Simons,Elżbieta Cherezińska

Post przez tully » 5 maja 2022, o 10:17

Ja tez marze o takim romansie ale w stylu wlasnie Austen lub Bronte bez seksu i zboczonego ksiecia ktory wiedzie na manowce biedna dame...
Je préfère aller doucement...
"the standout in this drama is, without a doubt, Emi Takei. Eyes are her asset, and her stare is from another world in this drama. You could feel her love towards Shuji, and that passion is so strong that you could feel it coming out from your screen." Taisetsu na Koto wa Subete Kimi ga Oshiete Kureta J-2011
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Shancai initiates the kiss: https://tenor.com/view/dont-say-anythin ... f-12266619
Tsukushi initiates the kiss: https://c.tenor.com/YC0oyiizgj8AAAAd/ha ... anadan.gif

 
Posty: 5
Dołączył(a): 30 kwietnia 2022, o 00:26
Ulubiona autorka/autor: Elisabeth Hoyt

Post przez sheenes » 5 maja 2022, o 11:10

Bardzo dziękuję! Sprawdzę :)

Nocny Anioł napisał(a):Oczywiście ze się da, tylko po co pasujesz do nas, a na poważnie to jeszcze kilka autorek sie znajdzie Loretta Chase Cykl "Rozpustnicy", Stephanie Laurens proponuje zacząć od Cykl "Cynsterowie", Johanna Lindsey Cykl "Za głosem serca" tutaj mamy rycerzy, ale reszta książek tez jest świetna. Pani Sarah MacLean ona piszę troszeczkę inaczej, jest więcej humoru, tematyka jest lżejsza, ale można się świetnie bawić. Eloisa James ta Pani tez pisze lekko, ale może znajdziesz coś dla siebie. Julia Quinn proponuje zacząć od Cykl "Rodzina Bridgerton". Sabrina Jeffries proponuje zacząc od Cykl "Diablęta z Halstead Hall" .
Jak na razie tyle wymyśliłam, ale jeszcze pomyślę, mam nadzieje że znajdziesz coś ciekawego

Avatar użytkownika
 
Posty: 7613
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 5 maja 2022, o 11:15

Sheenes to dopiero początek :shades:
Ja im więcej czytam forum tym bardziej mam zapisany zeszyt z książkami do przeczytania :zalamka:
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 6409
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Liberty » 5 maja 2022, o 19:54

To może Joanna Shupe z tą serią: https://www.goodreads.com/series/291909 ... nue-rebels
albo Beverly Jenkins np. "Indigo" albo ta seria: https://www.goodreads.com/series/244605-women-who-dare
Courtney Milan: https://www.goodreads.com/book/show/249 ... s-courting
Connie Brockway: Ku światłu, Miłość w cieniu piramid.

Avatar użytkownika
 
Posty: 28407
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 6 maja 2022, o 01:27

To też zależy, czego się szuka /docenia konkretnie... czy chodzi o styl / bohaterów / motywy / narrację...

Bo jesli lubisz Hoyt i doceniasz Garwood - dwie różne epoki romansowe - to kto wie, co Ci przypadnie do gustu :P
Aczkolwiek obstawiam, że niekoniecznie humorystyczne rompy... ;)

Hm, czyli całość serii DaCapo zaliczyłaś? :niepewny:
Bo tam gros klasycznych autorek z pokolenia Garwood wylądowało...

Ja klasycznie:
próba z Mary Balogh (dla mnie Hoyt zawsze była najbliżej Balogh stylem, ale to inne pokolenie romansowe - bardziej Garwood i McNaught czyli zdecydowanie starsze) , ponadto proponowałabym Tessę Dare i Sabrinę Jeffries oraz Eloisę James, Liz Carlyle, Jo Beverly, Julie ann Long i Suzanne Enoch z dostępnych po polski.
Po angielsku...
Ba! Courtney Milan, bo to to samo pokolenie romansowe, Beverly Jenkins bo to ciekawe romansowe poszukiwania i i jak u Hoyt przemyślane opowieści plus weszła do mainstreamu romansowego tez z pokoleniem Hoyt (chociaż jest weteranką gatunku).

Osobiście: parę książek Anne Stuart (bo średniowiecze też) ale ona jest ciut zbyt pewnie postmodernistyczna :lol:
Rany...
Ale w sumie to może Edith Layton...

Ze średniowiecza: zaczynając od klasyki Woodiwiss (kochasz, nienawidzisz lub pozostajesz w wiecznym zdziwieniu "kto to jeszcze czyta" :hyhy: a jeśli Garwood, to tez Rexanne Becnell i Johanna Lindsey oraz Heather Graham...
No i Laura Kinsale.

Czyli wszystko też, co wyżej wymienione :lol:
PS jeśli masz problem z motywacją i wyborem, to pewnie gra Musisz to przeczytać! jest w sam raz dla Ciebie - stawia pod ścianą ;)
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 39933
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 6 maja 2022, o 06:28

Dobrze ze nikt ni strzela :hihi:
Na śmierć zapomniałam Jo Beverley polecam Cykl "Malloren"
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 20847
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Rzeszów/Drammen
Ulubiona autorka/autor: Proctor, Spencer, Spindler i wiele innych

Post przez Kawka » 6 maja 2022, o 12:18

Ja to w sumie nie wiem co doradzić, bo nie przepadam za Garwood, Szkotami, średniowieczem, a Hoyt nie znam ale pomyślę.
Jeśli chodzi o głębię bohaterów i wielowymiarowość, to zawsze polecałabym Maggie Osborne i LaVylre Spencer (ale ta druga raczej współczesne pisze, a Osborne westernowe więc nie wiem czy Ci podejdą).
http://www.radiocentrum.pl

"...Gary (...) niedawno zerwał ze swoją dziewczyną z powodu niezgodności charakterów (charakter nie pozwolił jej zgodzić się na to, by Gary sypiał z jej najlepszą przyjaciółką)". Neil Gaiman "Nigdziebądź".


Powrót do Mam ochotę na...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość