Teraz jest 19 maja 2024, o 05:12

nastolatka i czytanie

Nie wiesz, jaki tytuł konkretnie przeczytać? Doradzimy!
Avatar użytkownika
 
Posty: 28407
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 16 sierpnia 2020, o 19:11

klarek napisał(a):Ja całkiem prywatnie przyznaję, że czasami kiedy znudzi mi prostosłów współczesnych powieści wszelakiej maści z chęcią wyciągam Trylogię Tolkiena i czytam jak można opisać niejedno i jak w czymś zwykłym na pozór, można dostrzec niejedno. Ale ja mam już swoje lata i coraz częściej odczuwam przesyt nadmiaru nad umiarem :)


Mnie bawi, że to u Sapkowskiego mamy do czynienia z prosta łopatologią moralną - czymś, co u Tolkiena, mimo pozornie bardziej dydaktycznej i treści, i formy, jest o wiele bardziej subtelne :P
Znaczy: bawi mnie, że jest zachwyt nad wyrafinowanym postmodernizmem.

Kawko - ja się nie spieram, że dla Ciebie fabuła u ASa jest ciekawsza, po prostu obiektywnie nie da rady się udowodnić, że tak jest :hyhy: Obie przygodówki questowe ;)
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 6740
Dołączył(a): 13 lutego 2014, o 09:54
Ulubiona autorka/autor: Krentz

Post przez szuwarek » 17 sierpnia 2020, o 13:16

dzięki dziewczyny
zarzuciłam ją ksiązkami ale wyjechała i nie wiem co czyta... :-) ważne, ze czyta
ale skarżysz się czy chwalisz - bo nie wiem jak reagować

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 19 sierpnia 2020, o 21:04

klarek napisał(a):Toć nie poleciłam Silmarillionu, którego jak zaczynałam wielokrotnie, tak skończyć po dziś dzień jednym cięgiem nie mogę ;)

A mi się udało.
Gdy zaczynała trylogię Tolkiena, zakładałam, że mnie znudzi, a stało się inaczej. Na pewno nie zaszkodzi dać jej szansę.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Poprzednia strona

Powrót do Mam ochotę na...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość