Teraz jest 19 maja 2024, o 01:22

Kawka ma ochotę na...

Nie wiesz, jaki tytuł konkretnie przeczytać? Doradzimy!
Avatar użytkownika
 
Posty: 20847
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Rzeszów/Drammen
Ulubiona autorka/autor: Proctor, Spencer, Spindler i wiele innych

Kawka ma ochotę na...

Post przez Kawka » 28 marca 2011, o 20:21

Coś w stylu dawnej Nory Roberts, tzn. ładne opisy, nieszablonowi bohaterowie, dużo wątków, nie tylko miłosny, historia rozciągnięta w czasie (jak np. w "Uczciwe złudzenia") i generalnie dużo dramatozy. Wiem, że niezbyt konkretnie ale ostatnio mam chętkę na takie dłuższe czytadło (ale nie serię). Rzecz jasna, musi być hea!

Avatar użytkownika
 
Posty: 28407
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 29 marca 2011, o 00:10

nie znam Nory żeby się wypowiadać, ale z drugiej strony...
hm, Lowell masz opanowaną?
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 20847
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Rzeszów/Drammen
Ulubiona autorka/autor: Proctor, Spencer, Spindler i wiele innych

Post przez Kawka » 29 marca 2011, o 17:16

Po części. Podrzuć jakieś konkretne tytuły.

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 29 marca 2011, o 17:29

czytałaś cykl St. Kilda Lowell?
http://www.biblionetka.pl/bookSerie.aspx?id=3657
“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Avatar użytkownika
 
Posty: 20847
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Rzeszów/Drammen
Ulubiona autorka/autor: Proctor, Spencer, Spindler i wiele innych

Post przez Kawka » 29 marca 2011, o 19:10

Nie czytałam. To mi wygląda na jakieś kryminały, prawda?

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 29 marca 2011, o 19:56

Raczej thrillery romantyczne.
Jest akcja i romans.
I sztuka, w książkach Lowell zawsze jest sztuka.
“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Avatar użytkownika
 
Posty: 30710
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kłyż
Ulubiona autorka/autor: Joanna Chmielewska/Ilona Andrews

Post przez ewa.p » 29 marca 2011, o 20:35

czytałam parę jej książek,dobre połączenie romansu i kryminału(w dość wyrównanej ilości),sztuka też,czy to malarstwo czy wyrób biżuterii,czy jakieś inne przejawy(nawet i przemyt)

Avatar użytkownika
 
Posty: 5667
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Boulevard of Broken Dreams...
Ulubiona autorka/autor: nie sposób wymienić wszystkich ;)

Post przez Kasiag » 6 kwietnia 2011, o 18:56

Kawko, a może coś Sandry Brown? Np.: Piętno skandalu, Miłość uwięziona w ciszy, Niebo i piekło, Alibi. Powinny ci się spodobać, o ile już nie czytałaś :wink:

Avatar użytkownika
 
Posty: 20847
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Rzeszów/Drammen
Ulubiona autorka/autor: Proctor, Spencer, Spindler i wiele innych

Post przez Kawka » 6 kwietnia 2011, o 20:07

Nie czytałam Kasiug. Zaraz dobie zerknę o czym to. ^_^

Avatar użytkownika
 
Posty: 20847
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Rzeszów/Drammen
Ulubiona autorka/autor: Proctor, Spencer, Spindler i wiele innych

Post przez Kawka » 8 kwietnia 2011, o 12:24

Mam ochotę na współczesny romans, w którym pojawia się Norwegia luib Norwegowie. Nie jestem pewna, czy coś takiego w ogóle istnieje, ale pamięam, że czytałam kiedyś książkę gdzie Amerykanka zakochała się w Norwegu, ale to chyba było coś Steel. :?: Liczę na Waszą fenomenalną pamięć do tytułów i kreatywność. :hyhy:

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 8 kwietnia 2011, o 12:30

Ja znam, ale tylko po angielsku :( Czytałam kiedyś haeśżeta z gmosiowego polecenia: Temporary Boss, Permanent Mistress Kate Hardy. Całkiem sympatyczne i tej Norwegii faktycznie jest tam sporo.
"I read a story to-night. It ended unhappily. I was wretched until I had invented a happy ending for it. I shall always end my stories happily. I don't care whether it's 'true to life' or not. It's true to life as it should be and that's a better truth than the other."

Emily Byrd Starr

Avatar użytkownika
 
Posty: 20847
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Rzeszów/Drammen
Ulubiona autorka/autor: Proctor, Spencer, Spindler i wiele innych

Post przez Kawka » 8 kwietnia 2011, o 12:38

A tytuł podasz? Ostatnio się przełamałam i zaczęłam po angielsku czytać, nawet nawet mi szło, a że lubię Norwegię i jej mieszkańców to chętnie poczytam. HŚŻ-ety chyba nie mają skomplikowanego nadmiernie języka, prawda?

A czytanie ciągle o Wikingach już mi się przejadło... :?

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 8 kwietnia 2011, o 12:52

Temporary Boss, Permanent Mistress Kate Hardy :)

Język chyba przystępny... A sam haeśżet to z tych niehaeśżetowych, znaczy śfini tam nie ma ;)
"I read a story to-night. It ended unhappily. I was wretched until I had invented a happy ending for it. I shall always end my stories happily. I don't care whether it's 'true to life' or not. It's true to life as it should be and that's a better truth than the other."

Emily Byrd Starr

Avatar użytkownika
 
Posty: 28407
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 8 kwietnia 2011, o 12:56

to tam, gdzie są psy zaprzęgowe?
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 8 kwietnia 2011, o 13:00

Hm, są psy, ale my już kiedyś o tych psach rozmawiałyśmy i wyszło, że nie chodzi nam o te same psy/książki? :hyhy: A może książka ta sama, tylko nasze wspomnienia się nie zgadzały ;)

Znalazłam jeszcze coś takiego, ale tego nie czytałam:

Ocean of Dreams, Patricia Hagan

Land of the Midnight Sun. Deep blue fjords. soft night winds. glittering stars. For Jenny Denton, a cruise to Norway held endless possibilities. Amid this ocean of dreams was the opportunity to pick up the pieces of her shattered heart after a broken engagement back in Atlanta. it was also her big chance to put together her first independent promotion campaign, based on the S/S Misty Seas, the beautiful ship that was cruising to Norway.

Although romance was the last thing on her mind, once she stepped aboard Jenny couldn't deny the charms of Officer Kirk Moen. With Viking blonde hair and eyes as blue and mysterious as a deep fjord, the gorgeous Norwegian was simply irresistible. And as the ship sailed into the land of the midnight sun, Kirk showed Jenny how to capture love, startling her with kisses as intoxicating as the sweet potent wine they shared.


Ale z dostępnością może być problem :( (tu jest jakaś wersja uproszczona w charakterze, hm, jakby reklamy, ale pewnie co jak co, ale ewentualne norweskie smaczki poszły pod nożyce ;) )
"I read a story to-night. It ended unhappily. I was wretched until I had invented a happy ending for it. I shall always end my stories happily. I don't care whether it's 'true to life' or not. It's true to life as it should be and that's a better truth than the other."

Emily Byrd Starr

Avatar użytkownika
 
Posty: 20847
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Rzeszów/Drammen
Ulubiona autorka/autor: Proctor, Spencer, Spindler i wiele innych

Post przez Kawka » 8 kwietnia 2011, o 13:50

Szkoda, bo mi o te norweskie smaczki właśnie chodzi. ^_^ Dzięki za propozycje.

Avatar użytkownika
 
Posty: 20847
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Rzeszów/Drammen
Ulubiona autorka/autor: Proctor, Spencer, Spindler i wiele innych

Post przez Kawka » 23 maja 2011, o 23:01

EGZOTYKĘ, czyli Karaiby, Hawaje itp. Coś gorącego, gdzie szumią fale i jest cieplutko. A przy okazji w tej scenerii rozwija się gorrący romans. Może być też egzotyka w wydaniu postaciowym, czyli np. egzotyczny kochanek/kochanka. Oczywiście, kobietom mopom i śfiniom mówię stanowcze NIE, podobnie jak odpadają szejki. :byebye: Jest wprawdzie lista z krajami egzotycznymi ale nie wiem które z tych ksiażek warto przeczytać w Waszej opinii. Pomożecie? :hyhy:
http://www.radiocentrum.pl

"...Gary (...) niedawno zerwał ze swoją dziewczyną z powodu niezgodności charakterów (charakter nie pozwolił jej zgodzić się na to, by Gary sypiał z jej najlepszą przyjaciółką)". Neil Gaiman "Nigdziebądź".

Avatar użytkownika
 
Posty: 28407
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 24 maja 2011, o 00:20

współczesne?
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 20847
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Rzeszów/Drammen
Ulubiona autorka/autor: Proctor, Spencer, Spindler i wiele innych

Post przez Kawka » 24 maja 2011, o 00:46

Tak, wolałabym współczesne, ostatnio mam przesyt historyków.
http://www.radiocentrum.pl

"...Gary (...) niedawno zerwał ze swoją dziewczyną z powodu niezgodności charakterów (charakter nie pozwolił jej zgodzić się na to, by Gary sypiał z jej najlepszą przyjaciółką)". Neil Gaiman "Nigdziebądź".

Avatar użytkownika
 
Posty: 21173
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: z Doliny Muminków
Ulubiona autorka/autor: chyba jednak Krentz/Quick/Castle...

Post przez Jadzia » 27 maja 2011, o 01:08

Krentz parę na Karaibach czy gdzieś tam ma, ale tytuły teraz mi nie bardzo do głowy przychodzą... wezmę jutro albo pojutrze sprawdzę ;)

Albo i teraz - jest Przygoda na Karaibach, ale to kiepskie raczej, spod znaku pajaca i nie odbiega od pajacowej normy Krentz w żadną stronę ;)

W opisie Wielkiej namiętności jest, że ona ma restaurację na wybrzeżu Pacufiku, ale ile tam tej egzotyki w rzeczywistości to nie pomnę... ale dobra była książka.

Po tytułach to są jeszcze Wakacje na Hawajach, ale to też pajac i nie czytałam, więc nie wiem jak z jakością.

Kurcze, zdawało mi się, że coś było rzeczywiście na jakiejś wyspie się działo, z tych jej lepszych książek. Może to była ta namiętność... ale głowy nie dam ;) ha! właśnie sobie przypomniałam, że raczej nie to, bo tam to ON miał bar na wyspie :P chwilka, chwilka... ha! mam tytuł. Rajska wyspa. Ale to hq kolekcja, na BBN dałam 4, więc nie wiem ;)

co do innych może autorek czy tytułów to jeszcze pomyślę ;)
Czytam romanse - mój blog z recenzjami. Recenzjami romansów, oczywiście.

Smoki były idealnym środkiem antykoncepcyjnym, ponieważ raz skonsumowana dziewica już nigdy nie była płodna.

ObrazekObrazek
by Agrest

Avatar użytkownika
 
Posty: 11157
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Nibylandia
Ulubiona autorka/autor: nie posiadam

Post przez Agaton » 27 maja 2011, o 12:35

Tutaj znalazłam jakąś listę książek po angielsku: Jungle Love. Niestety, większość z tego to romans militarny lub romans+sensacja, na dodatek to bardziej jakieś dżungle niż ciepłe kurorty (Nawet nie wiem czy tam faktycznie jest egzotycznie.), więc nie wiem czy to w ogóle Cię zainteresuje :embarrassed:

Z tej powyżej u nas wyszły: "Piekielna misja" - Brown Sandra; "Dom na szczycie drzewa" - Weir Terese; "Płonąca jaskinia" - King Rebecca (to jest jakieś podejrzane - mało ocen i w ogóle, pewnie słabe); "Gorączka zmysłów" - Lowell Elizabeth


Tutaj jeszcze jedna lista, ale zupełnie nie wiem co na niej jest :smutny: Lista. I tak jest tam sporo historyków, ale może coś znajdziesz :)
Ile razy w życiu człowiek musi się powstrzymywać.

Występek i cnota są takimi samymi produktami jak cukier i kwas siarkowy - Hipolit Taine

**************************************************************************

Life is tough, but it's tougher when you're stupid - John Wayne

"You're so freaking romantic. I don't know how I keep my pants on." - Abigail Roux, "Fish & Chips"

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 27 maja 2011, o 14:55

Dobić do brzegu, Rajska wyspa - Krentz
“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Avatar użytkownika
 
Posty: 2312
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Terry Pratchett, Janet Evanovich

Post przez Asieńka » 27 maja 2011, o 20:17

To może Jennifer Greene - Kobieta z wyspy
"Znasz przypowieść o żabie w śmietanie? Jak dwie żaby wpadły do dzbanka ze śmietaną? Jedna, myśląc racjonalnie, szybko zrozumiała, że opór jest bezcelowy i że losu nie da się oszukać. A może jest jakieś życie pozagrobowe, więc po co się niepotrzebnie wysilać i na próżno pocieszać płonnymi nadziejami? Złożyła łapki i poszła na dno. A druga była na pewno durna, albo niewierząca. I zaczęła się szamotać. Wydawałoby się, po co się szarpać, jeśli wszystko przesądzone? Szamotała się i szamotała... Aż ubiła śmietanę na masło. I wylazła z dzbanka. Uczcijmy pamięć jej towarzyszki, przedwcześnie poległej w imię postępu filozofii i racjonalnego myślenia."
***
Pod stołem siedział Greebo i mył się językiem. Od czasu do czasu mu się odbijało.
Wampiry wstawały z martwych, z grobów i z krypt, ale nigdy nie zdołały tego dokonać z kota.

Avatar użytkownika
 
Posty: 1988
Dołączył(a): 2 maja 2011, o 15:22

Post przez AnnMM » 27 maja 2011, o 21:22

wiem, że to od pajaca, ale mi się podobało... emma darcy siła i namiętność... wyspa na pacyfiku...

Avatar użytkownika
 
Posty: 20847
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Rzeszów/Drammen
Ulubiona autorka/autor: Proctor, Spencer, Spindler i wiele innych

Post przez Kawka » 28 maja 2011, o 00:15

Z tego, co podałyście tylko "Przygodę na Karaibach" Krentz kojarzę. Oj, wątpię czy kiedykolwiek zapomnę tę książkę. :hyhy: Kotka buraska i te sprawy. :rotfl: Przynajmniej się pośmiałam w trakcie czytania, bo romans z tego faktycznie kiepski. Dzięki za info, coś sobie z tego wybiorę.
http://www.radiocentrum.pl

"...Gary (...) niedawno zerwał ze swoją dziewczyną z powodu niezgodności charakterów (charakter nie pozwolił jej zgodzić się na to, by Gary sypiał z jej najlepszą przyjaciółką)". Neil Gaiman "Nigdziebądź".

Następna strona

Powrót do Mam ochotę na...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość