Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 16:13

Masz ochotę na...? Przeczytaj najpierw!

Nie wiesz, jaki tytuł konkretnie przeczytać? Doradzimy!
Avatar użytkownika
 
Posty: 28364
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Masz ochotę na...? Przeczytaj najpierw!

Post przez Fringilla » 21 marca 2011, o 05:52

W tym dziale możemy doradzać sobie nawzajem tytuły według naszego nastroju czytelniczego.
Może z okazji wiosny masz ochotę na "coś humorystycznego osadzonego w średniowieczu? A może masz wybitne zapotrzebowanie na dramatozę?
Załóż własny temat "(Nick) ma ochotę na..." - to taka odwrotność zabawy "Musisz to przeczytać!" tylko bez presji i to Ty ustalasz reguły - a następnie... pytaj ;)

Wszelkie sugestie odnośnie kształtu działu mile widziane.
Każda Forumowiczka może mieć maksymalnie jeden temat, w którym umieszcza aktualne zapotrzebowania czytelnicze.

W tematach w można podzielić się opiniami:

 
Posty: 31644
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16

Post przez aralk » 21 marca 2011, o 17:19

Mogę tutaj spytać?
A czy jakaś informacja o zadowoleniu z książki mogłaby i tutaj się znaleźć, albo przynajmniej link. Bo wyczytam zarekomendowanie tutaj, a potem będę biegać po innych działach w poszukiwaniu informacji czy się podobało, czy warto było.
Nie chodzi o nic zobowiązującego, coś co koniecznie trzeba zrobić, ale jeśli już to może jakiegoś malutkiego linka... :padam:

Avatar użytkownika
 
Posty: 28364
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 21 marca 2011, o 17:34

czy masz na myśli coś w style "MTP" czyli w pierwszym poście umieszczanie linka do konkretnego posta z wrażeniami po lekturze?
przy czym sam post niekoniecznie by musiał być w tym dziale...?

w odniesieniu do wątpliwości Jadzi: możemy zrobić subforum dla "nastrojów" - tam wolna amerykanka eksperymentalnie...
jaki ja widzę problem? problem opisowości - cholernie trudno będzie faktycznie zgrywać preferencje - co jedna osoba rozumie przez lekki humor, to druga już niekoniecznie... a jak dodamy więcej elementów...
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

 
Posty: 31644
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16

Post przez aralk » 21 marca 2011, o 17:35

choćby coś takiego, mogłaby być jakaś pseudo całość

Avatar użytkownika
 
Posty: 21173
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: z Doliny Muminków
Ulubiona autorka/autor: chyba jednak Krentz/Quick/Castle...

Post przez Jadzia » 21 marca 2011, o 17:37

Ale jednak jak napiszesz - książka, w której bohaterowie mają mnóstwo przeszkód na swojej drodze, historyczna i najlepiej z SPL, to może się zdarzyć ileś tam razy, że ktoś czegoś takiego będzie szukał... I temat gotowy, a w nim ileś tam propozycji - dla mnie lepiej funkcjonalnie...

Albo jak ze mną i wilkołaczkami - co jakiś czas tak mam, i to nie ja jedna pytam o takie ;)
Czytam romanse - mój blog z recenzjami. Recenzjami romansów, oczywiście.

Smoki były idealnym środkiem antykoncepcyjnym, ponieważ raz skonsumowana dziewica już nigdy nie była płodna.

ObrazekObrazek
by Agrest

Avatar użytkownika
 
Posty: 28364
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 21 marca 2011, o 17:43

tu dochodzimy do 2nurtowości :hyhy:
- szukanie wg nastroju
- szukanie wg tematyki (pomocniczo, obok list)

tu widzę zastosowanie takiego rozwiązania.
proponuję zastosowanie obu metod szukania, tym bardziej, że, tak jak aralk napisała, przyda się miejsce do podlinkowania wrażeń z poleconych lektur.
co sądzicie?
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 21173
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: z Doliny Muminków
Ulubiona autorka/autor: chyba jednak Krentz/Quick/Castle...

Post przez Jadzia » 21 marca 2011, o 17:47

Jestem za, trzeba sprawdzić różne opcje :)
Czytam romanse - mój blog z recenzjami. Recenzjami romansów, oczywiście.

Smoki były idealnym środkiem antykoncepcyjnym, ponieważ raz skonsumowana dziewica już nigdy nie była płodna.

ObrazekObrazek
by Agrest

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 21 marca 2011, o 17:49

Czyli? Zostaje jeden wątek na jedną osobę, czy osobny wątek na nastrój bądź temat, bo się zgubiłam.
"I read a story to-night. It ended unhappily. I was wretched until I had invented a happy ending for it. I shall always end my stories happily. I don't care whether it's 'true to life' or not. It's true to life as it should be and that's a better truth than the other."

Emily Byrd Starr

Avatar użytkownika
 
Posty: 21173
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: z Doliny Muminków
Ulubiona autorka/autor: chyba jednak Krentz/Quick/Castle...

Post przez Jadzia » 21 marca 2011, o 17:50

I to i to będzie, a od ciebie zależy, gdzie chcesz szukać - tak ja zrozumiałam.
Czytam romanse - mój blog z recenzjami. Recenzjami romansów, oczywiście.

Smoki były idealnym środkiem antykoncepcyjnym, ponieważ raz skonsumowana dziewica już nigdy nie była płodna.

ObrazekObrazek
by Agrest

Avatar użytkownika
 
Posty: 28364
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 21 marca 2011, o 17:55

tak też proponuję - zobaczymy, jak będzie działać ^_^
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 11157
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Nibylandia
Ulubiona autorka/autor: nie posiadam

Post przez Agaton » 21 marca 2011, o 18:56

Ja myślałam podobnie do reszty :) Jakby nie było, co chwilę ktoś pyta o coś zabawnego :hyhy:
A! I najlepiej by było, gdyby jedna osoba zbierała później tytuły na bieżąco i wrzucała do pierwszego posta :D Znaczy się, w tych dotyczących nastroju.
Ile razy w życiu człowiek musi się powstrzymywać.

Występek i cnota są takimi samymi produktami jak cukier i kwas siarkowy - Hipolit Taine

**************************************************************************

Life is tough, but it's tougher when you're stupid - John Wayne

"You're so freaking romantic. I don't know how I keep my pants on." - Abigail Roux, "Fish & Chips"

Avatar użytkownika
 
Posty: 28364
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 21 marca 2011, o 19:08

ehm, i tu własnie się mamy :hyhy:
inne jest poczucie odpowiedzialności za "własny" temat ;)
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 11157
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Nibylandia
Ulubiona autorka/autor: nie posiadam

Post przez Agaton » 21 marca 2011, o 19:10

Cóż, na pewne rzeczy nie ma się wpływu. Po prostu uznałam, że byłoby łatwiej później coś sobie wyszukać :)
Ile razy w życiu człowiek musi się powstrzymywać.

Występek i cnota są takimi samymi produktami jak cukier i kwas siarkowy - Hipolit Taine

**************************************************************************

Life is tough, but it's tougher when you're stupid - John Wayne

"You're so freaking romantic. I don't know how I keep my pants on." - Abigail Roux, "Fish & Chips"


Powrót do Mam ochotę na...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość